Створення реабілітаційної мапи України

реабілітаційна мапа україни

Шановні колеги!

МОЗ започаткував проект «Реабілітаційна мапа України» http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170512_a.html

Місія ВООЗ з оцінювання системи реабілітації в Україні засвідчила, що ресурсів для надання реабілітаційної допомоги в країні багато, але їх координація та використання зазвичай не є якісними та ефективними. «Спільними зусиллями ми збираємо та упорядковуємо інформацію про реальних надавачів реабілітаційних послуг. Інформація буде розміщена на інтерактивній карті, це полегшить пошук необхідного закладу споживачам послуг та дозволить координувати їх діяльність», – зазначає Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Основні зауваження місії ґрунтувались на недостатній координації між уповноваженими міністерствами та організаціями, традиційне надання послуг реабілітації в курортному середовищі, відсутність цілісної системи, яка буде покривати всі фази та рівні надання допомоги, суттєві кадрові проблеми.

Сьогодні заклади, які надають послуги реабілітації на різних етапах різним категоріям осіб та із залученням різних ресурсів, підпорядковані Міністерству охорони здоров’я, Міністерству соціальної політики, Міністерству освіти та науки, Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Національній гвардії, Службі безпеки України. Також існує низка закладів реабілітації у комунальному, приватному та громадському секторах. Проте, події на Сході України продемонстрували повний колапс системи вітчизняної реабілітації. Зараз відбувається поступова перебудова цієї системи. Розвиваються нові та вже існуючі реабілітаційні професії, докорінно переглядається філософія надання реабілітаційної допомоги, законодавчі та підзаконні акти, які регулюють систему.

«Будь-яка реорганізація потребує чіткого розуміння відправної точки. У нашому випадку – усвідомлення кількості закладів, які надають реабілітаційну допомогу, та їх географічного розташування», – наголошує Володимир Голик, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Фізіотерапія. Медична реабілітація». У рамках кампанії «Цифрове перетворення України» компанія Google надала експертну допомогу у створенні інтерактивної мапи відповідно до зібраної інформації. Запрошуємо реабілітаційні структури державної, комунальної, приватної та громадської форм власності приєднуватися до реабілітаційної мапи України. Це можна зробити внісши відповідну інформацію до спеціально створеної форми-опитувальника: https://goo.gl/forms/yqnG7H6qaI31s8772.

Просимо Вас долучитися до цього проекту, проінформувати директорів та завідуючих реабілітаційних закладів різних відомств підпорядкування,  внести інформацію по всіх реабілітаційних закладах Вашогорегіону незалежно від  відомчого підпорядкування (Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики, Міністерства молоді та спорту) та форм власності (державна, приватна, комунальна і т.д.) до спеціально створеної форми-опитувальника.

Адже згідно поданої раніше Вами інформації, в Україні існує близько 100 закладів підпорядкованих МОЗ України, які надають реабілітаційні послуги дітям з ураженням нервової системи.

Послуги для дітей з інвалідністю у сфері соціального захисту населення в Україні надають 159 центрів та відділень соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, 17 центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, 55 дитячих будинків-інтернатів. Освітні послуги дітям з порушеннями розвитку надають: 66 санаторних шкіл-інтернатів, 334 спеціальних загальноосвітніх навчальних  заклади (школи-інтернати), з них – 58 навчально-реабілітаційних центрів.

Створення реабілітаційної мапи України дасть можливість об’єднання різногалузевої «розпорошеної» системи реабілітації (фізична та реабілітаційна медицина, психолого-педагогічної, соціальної) в єдину організаційну систему, що дасть змогу чітко виділяти різноманітні найболючіші моменти щоденної життєдіяльності дитини та сім’ї, визначати і надавати необхідну обґрунтовану допомогу, створювати умови, за яких  допомога буде максимально доступна, у  тому числі і територіально.

З повагою, Володимир Мартинюк.Інші події