Візит фахівців центру до Литви

Визит спейиалистов центра Мартынюка в Литву

14-16 квітня 2016 року відбувся візит співробітників ДЗ «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України» до м. Каунас (Республіка Литва) у складі директора Центру Мартинюка В.Ю., заступника директора з організаційно-методичної роботи Назар О.В. та лікаря дитячого невролога, спеціаліста з сенсорно-інтегративної терапії Спасібухової В.С.

Під час візиту лікарі відвідали дитячу реабілітаційну клініку «Lopselis», що в перекладі з литовської означає «Колиска», яка є також клінічною базою Литовського Університету здоров’я.

Візит був запланований з метою обміну досвіду та обговорення питань подальшої співпраці між двома реабілітаційними клініками, ознайомлення з навчальним планом та програмою підготовки реабілітологів на факультеті реабілітації Литовського Університету здоров’я та особливостями їх подальшої спеціалізації в умовах дитячого реабілітаційного центру, обговорення можливості проходження стажування на базі реабілітаційної клініки «Lopselis» українських фахівців зі спеціальності «Ерготерапія», «Фізична терапія».

14 квітня 2016 року відбулася зустріч з директором дитячої реабілітаційної клініка «Lopselis», доцентом кафедри фізичної реабілітації Литовського Університету здоров’я Адроною Петраускене. Пані Адрони Петраускене є головою регіонального представництва європейської академії дитячої інвалідності (EACD). За її сприянням проводитьcя впровадження сучасних методів діагностики та реабілітації згідно засад доказової медицини у Республіці Литва.

Під час візиту до клініки українські фахівці мали змогу ознайомитися з роботою клініки, її структурними підрозділами, особливостями надання реабілітаційної допомоги дітям церебральним паралічем, затримкою розвитку та аутизмом. Були представлені сучасні методи діагностики та реабілітації, шкали для оцінки ступеню психологічного та мовленнєвого розвитку дитини, ступеню її функціональних можливостей (GAS, AHA, CHEQ, CPQOL, House, MACS, MUUL, PedsQLCP, CPQOL, GAS, QUEST, PEDI та інші). Обговорили необхідність впровадження в роботу Міжнародної класифікації функціонування для дітей (набір для дітей з церебральним паралічем) з метою максимальної соціальної адаптації дітей з обмеженням життєдіяльності.

Під час ознайомлення з клінікою українські фахівці відмітили значну кількість студентів, які проходили магістратуру зі спеціальності «Фізична терапія», «Ерготерапія» та «Логопедія», які планують працювати з дітьми.

В другій половині дня був ознайомчий візит до підприємства по виробленню допоміжних засобів «Pirmas zingsnis», де були представлено реабілітаційне обладнання для людей з обмеженням життєдіяльності. Директор підприємства розповів про українсько- литовське співробітництво в галузі ортезування та ортопедичної корекції.

15 квітня відбулася зустріч з Головним лікарем Університетської клініки Литовського Університету здоров’я Реналдас Юркевичиус, деканом факультету реабілітації Литовського Університету здоров’я Jurate Macijauskiene, співробітниками кафедри реабілітації з фаху «Ерготерапія», «Фізична реабілітація». Обговорена можливість співпраці між дитячою реабілітаційною клінікою «Lopselis», яка є філіалом Університетської клініки та клінічною базою Литовського Університету здоров’я, та ДЗ “Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України” щодо стажування фахівців Центру з метою підвищення їх кваліфікації та впровадження в Україні сучасних методів діагностики та реабілітації, а також можливість проведення навчання за спеціальності «Ерготерапії» з залученням фахівців Литовського Університету. Під час зустрічі була представлена навчальна програма зі спеціальності «Ерготерапія», яка має міжнародну акредитацію та визнана найкращою у 2015 році.

В кінці зустрічі литовські колеги були запрошені на ХІ Українсько-Баварський симпозіум, присвячений 20-річчю роботи ДЗ «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України», який відбувся 29-30 вересня 2016 року у м. Києві.

Нова інформація, отримана внаслідок литовсько-українського співробітництва, дадуть змогу підвищити рівень знань фахівців та в подальшому впровадити сучасні принципи та методи реабілітації в роботу ДЗ “Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України” та інших реабілітаційних установ. Сподіваємось, що за допомогою литовський колег в Україні буде розвиватися спеціальність «Ерготерапія», «Фізична терапія» відповідно до міжнародних вимог.Інші події