Збережемо майбутнє !


Цей матеріал розміщено від імені батьків, які зараз перебувають на курсі реабілітаціі у центрі, та були обурені рішенням про фактичне закриття центру для іногородніх відвідувачів з 1 Січня 2017 року через зміну фінансування .

Актив батків надіслав звернення до :

  • Міністерства охорони здоров'я України
  • Міністерства фіннансів України
  • Служби Безпеки України

Наразі батьківський актив очікує відповіді на данне звернення та готується до подальших дій.

Що можно та треба робити вже зараз, щоб зберегти можливість і надалі лікувати наших діточок :

  • поширювати посилання на данний матеріал
  • поширювати звернення у соц.мережах
  • організувувати местні осередки для організації подальших дії на місцях
  • підписуватися на канал центру у соціальних мережах twitter та facebook ( вкладинка "контакти" )

посилання на даний матеріал : http://childneuro.gov.ua/events/zberezhemo-maybutnie

нижче приводимо текст звернення :

ЗВЕРНЕННЯ

На сайті Міністерства Охорони Здоров’я України ми були ознайомлені з листом МОЗ України від 01.08.2016 №10.2-13/19810 (додається) де державний заклад “Український медичний центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи МОЗ України” зазначений як такий, що припиняє фінансування з державного бюджету з 1 Січня 2017 року.

Наразі тільки на поточному курсі в центрі перебуває 74 дитини з 18 областей України, в тому числі на реабілітацію їдуть діти з зони АТО. Більшість з нас вже не вперше переконуються в ефективності різноманітних методик зазначенного закладу. Варто дану статистику помножити на кількість курсів, які проводить реабілітаційний центр - наразі триває курс номер 209. У Вересні цього року центру виповнюється 20 років.

 Ми сприймаємо потенційну реалізацію рішення викладенного в листі МОЗ України як загрозу для майбутнього наших дітей, оскільки це унеможливлює лікування дітей вже випробуваними та дїєвими для них методиками. Це особливо важливо, бо дієвість реабілітації залежить від своєчасності, де неприпустима навіть пауза в лікуванні. Будь-яка потенційна затримка це фатальні наслідки для здоров'я наших дітей. Ми бачимо ефективність методик центру в позитивній динаміці розвитку наших дітей. Враховуючи доступність центру для всіх батьків України, данний заклад є безальтернативним. Лікування в центрі є безкоштовним що дає змогу проводити своєчасну, регулярну, ефективну реабілітацію. За умови свідомого руйнування створенної за роки Незалежності України державної ефективної допомоги дітям з інвалідністю реабілітація “свідомо” переводиться на приватні заклади, вартість курсів в яких по факту, унеможливлює  реабілітацію переважної більшості дітей.

 Реабілітація хворої дитини - питання набагато важливіше ніж власне життя для десятків тисяч батьків та їх сімей, здоров'я яких нерозривно пов'язане з дільністю Центру. Зміна статусу реально діючого Центру на комунальний унеможливить реабілітацію дітей з регіонів України та незворотньо призведе до масових акцій протесту.

Зважаюче на це, ми бачимо тільки руйнівні наслідки зазначеного документу МОЗ України для десятків тисяч родин дітей-інвалідів усієї України. Суспільство добре пам'ятає акцію першої леді "запроси друга на чашку кави", яка стала наслідком недоброзичливого ставлення до людини хворої на ДЦП. Ця історія однієї, вже навіть дорослої людини, набула величезного резонансу в суспільстві. То ж давайте уявимо, яку реакцію та наслідки викличе реалізація заходів, викладених в листі МОЗ України про фактично унеможливлення реабілітації дітей з регіонів України в доступному та дієвому Центрі, який вкраде майбутнє у десятків тисяч дітей - інвалідів. Це вкрадені навики ходити, соціалізуватись та стати повноцінним грамадянином своєї країни.

Ми вважаємо це не припустимим, та залишаємо за собою право на захист прав своїх дітей  усіма засобами в рамках Конституції України.

Акція по виключенню Центру з переліку закладів що фінансується з державного бюджету нанесе шкоду іміджу нашої Держави. Просимо Вас знайти персоналіїв, які спланували цю ворожу акцію проти беззахисних дітей України.

Просимо надати відповідь на данне звернення, згідно Закону України “Про звернення громадян”, у термін визначенний законодавством.Інші події